Концерт „Lieben, hassen, hoffen, zagen“ на којем ће наступити Кирина Лехман (сопран), Хонгју Чен (баритон) и Милица Илић (клавир), биће одржан у суботу, 25. фебруара у 19 часова у Конаку кнегиње Љубице.
Lieben, hassen, hoffen, zagen – љубав, мржња, нада, оклевање – име је програма који се састоји од три различита културно-језичка сегмента: српског, италијанског и немачког.
На почетку су нумере из опере (а)Mantis Religiosa Милице Илић - Џули се у својој арији руга мушкарцима, док Крис замишља неки бољи живот од оног који му је наметнут. У дуету, Крис се присец́а љубави, док Џули предосећа смрт.
Следи Росинијев Севиљски берберин, арије и дует главних јунака: смејмо се, надајмо се, волимо и мрзимо са Розином и Фигаром!
У трећем делу на програму су дела Рихарда Штрауса. У дуету из опере Жена без сенке, Барак и Фрау певају о својој љубави и жељи да изграде заједнички живот. Следе арије из опере Аријадна на Наксосу. Харлекин пева о пожуди и љубавним мукама које могу бити и горке и слатке, док Цербинета убеђује Аријадну да само нова љубав може лако и потпуно избрисати стару.
ПРОГРАМ
М. Илић
Hes definitely going to lose again...Hes going to lose, арија Џули
I never really had to live, aрија Криса
Con esta boca roja/death is close, дует Џули и Криса
(из опере (a)Mantis Religiosa)
Ђ. Росини
Largo al Factotum, арија Фигара
Una voce poco fa, арија Розине
Duque io son, дует Розине и Фигара
(из опере Севиљски берберин)
Р. Штраус
Mir anvertraut, dass ich sie hege, duet Frau i Baraka
(из опере Жена без сенке)
Lieben, hassen, hoffen, zagen, arija Harlekina
Grossmächtige Prizessin…So war es mit Pagliazzo, arija Cerbinete
(из опере Aријадна на Наксосу)
Улаз је бесплатан.